спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Фундація Острозьких

Заснована в листопаді 1995 року з ініціативи 9-ти громадських організацій Рівненської та Волинської областей.
 
Місія:  „Надаємо допомогу тим, хто хоче вирішити проблеми і забезпечити потреби громадян, громад, інституцій”.
 
Статус:  регіональний благодійний фонд, недержавна неприбуткова незалежна організація. 
 
Напрямки діяльності:
Підтримка малозабезпечених та соціально незахищених верств населення, залучення громадськості та комерційних структур до справи благодійності. До 2010 року Фундацією Острозьких надано допомогу близько 3700 малозабезпеченим громадянам, проведено 20 наметових таборів для малозабезпечених дітей, участь у яких взяло понад 700 дітей.
Кожного року напередодні Різдва організація проводить благодійну акцію "Різдво для всіх". З 1999 року вручено подарунки понад 1143 особам серед яких студенти-сироти, напівсироти, з багатодітних сімей, одинокі люди похилого віку, пацієнти Рівненського геріатричного пансіонату, обласної психо-неврологічної лікарні, учасники групи самодопомоги у сфері психічного здоров’я. В рамках акції «Різдво для всіх 2008, 2009» було надано подарунки для 171 вихованця Тучинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату та інтернату в с. Великі Межиричі на суму понад 10 000 грн. В 2011 році для вихованців 4 інтернатів та притулку передано вітаміни Кідді Форматон на суму 12 807 грн.
 У 2012-2013рр., спільно з агентством «Брендком» за підтримки «Укргазбанк» й ІСАР «Єднання»  було створено відділи залучення ресурсів для порятунку життя і здоров’я малозабезпечених громадян у 25 регіональних фондах України. Завдяки проекту до  2014 року було залучено понад 25 000 000 грн, завдяки чому вдалося врятувати понад 50 життів людей (переважно) дітей.
Розвиток філантропії. Чимало уваги приділяється розвитку філантропії в регіоні, формуванню позитивної громадськості думки щодо благодійності, а зокрема - навчанню громадських організацій залучати для реалізації соціальних проектів фінансування з місцевих і зовнішніх джерел від бізнесу, влади, пожертви окремих громадян). Фундацією Острозьких розроблено курс навчань "Локальний фандрейзинг". Цей курс, що проходить у вигляді семінару-тренінгу з інтерактивною формою навчання, спочатку був апробований серед рівненських НДО, а згодом запропонований для ресурсних центрів всієї України. Сьогодні організація в рамках реалізації національного проекту "Школа розвитку локальних ресурсів для НДО"  навчає унікальній методиці залучення фінансування з місцевих джерел представників та соціальному партнерству. Протягом 2007 – 2010 рр. було реалізовано проект «Розвиток соціальної корпоративної відповідальності бізнесу в Україні». В рамках проекту в 5 регіонах України було проведено 15 навчань для НДО по співпраці з бізнесом, 10 форумів для місцевого бізнесу з СКВ, 10 круглих столів по ендавментах для благодійних фондів. З 2010 року тренери Фундації Острозьких проводять навчання благодійних фондів у рамках Школи фондів громад (за підтримки Ісар-Єднання та Фонду Ч. Мотта).
25 листопада 2005 року Фундацією Острозьких було вперше в регіоні організовано і проведено конкурс «Благодійник року», під час якого переможці були нагороджені бурштиновими серцями. Вже в 2010 році Фундація Острозьких стала партнером в організації Національного конкурсу «Благодійник року», та консультантом з проведення регіональних конкурсів. В 2008 році нагороджено 6 переможців регіонального конкурсу, в 2010 році нагороджено 7 переможців міжрегіонального конкурсу.  
З 2009 року розпочато лобіювання прийняття спільної Постанови Кабінету Міністрів на Національного банку України з управління ендавментами. В рамках цієї діяльності за участі українських та міжнародних експертів проведено аналіз українського та міжнародного законодавства в питаннях заснування та управління ендавментами благодійних фондів на некомерційних установ. Експерти Фундації Острозьких є авторами розділу про Ендавмент у Цивільному Кодексі України та законодавстві про благодійність. 
Освітня діяльність.  Щороку здійснюється понад 40 навчань для НДО, учнівських комітетів, ініціативних груп громадян, а також державних установ. Видано 10 книг і 8 брошур для НДО, проводяться літня Школа молодого лідера та Школа розвитку локальних ресурсів.
Окрім цього, тренери Фундації проводять тренінги для тренерів за 2-рівневою програмою: навчання дорослих за готовою тренерською інструкцією та підготовка нових курсів.
Протягом 2009 – 2010 рр. тренери Фундації Острозьких проводять навчання в Українському католицькому університеті в рамках програми Академія управління неприбутковими організаціями.
У 2012 році новостворена міжрегіональна група з 13 тренерів Фундації Острозьких провела протягом 14 робочих днів 200 тренінгів у 200 сільських громадах Волинської області, внаслідок чого ініціативними групами учасників було вирішено щонайменше 214 проблем сільських громад з економічним ефектом біля 3 000 000 грн.
Протягом 2013-2014 року у 12 регіонах України проведено понад 30 тренінгів і групових консультацій з адвокації, в наслідок чого Фундація Острозьких надала 15 мікрогрантів на проведення адвокаційних кампаній ініціативних груп громадян і громадських організацій.
 
З 2007 року на базі Фундації Острозьких видається спеціалізований журнал для третього сектора та соціально відповідального бізнесу «Вісник благодійництва». Видання зареєстровано в Міністерстві юстиції як друкований засіб масової інформації. До кінця 2013 року видано 12 чисел журналу, 65-82 сторінок формату А4, тираж 1000 – 2000 примірників.
 
Починаючи з 2000 р, Фундація Острозьких щороку видає по 1 книзі (тираж до 2000), що поширюють досвід залучення фінансування, грантмейкерства, соціального маркетингу, організаційного розвитку, соціального інвестування, адвокації (загалом видано і поширено 13 книг). 
 
Соціальне партнерство.  Фундація ім. князів-благодійників Острозьких має досвід у виконанні соціального замовлення від державних установ. Зокрема, активно співпрацює з представниками влади та підприємницькими структурами з питань впровадження моделей регіонального розвитку.
З 2004 року запроваджено у дію систему соціальних знижок, за якою громадяни, вносячи пасивну пожертву (придбавши картку соціального дисконту) отримують сотні знижок на товари і послуги, бізнес надає знижки від 3 до 50% і спонсорує інформаційну кампанію, а малозабезпечені отримують безстрокові соціальні дисконтні картки безкоштовно. Нове дихання програма соціальних знижок отримала з початку 2009 року під назвою «Многокартка» і тепер поширюється не лише в м. Рівне, але й в 5 найбільших містах Рівненщини, розпочата фаза запровадження програми й в інших містах України (Дніпропетровськ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Чернівці).
 
Реорганізація діяльності. На даний час діяльність Фундації як благодійного фонду реорганізовано: створено Раду Директорів з представників бізнесових кіл та банківсько-кредитних, релігійних, державних установ. На її базі створено Фонд розвитку територіальних громад Північно-Західного регіону України (етнічний ареал Волині) для надання малих грантів регіональним НДО та місцевим громадам через ініціативні групи громадян. З 2002 по 2009 рр. на реалізацію проектів громадських організацій та громадських груп, спрямованих на розвиток місцевої громади, вирішення її проблем та забезпечення її потреб - надано понад 60 малих грантів у сумах еквівалентній від 150-ти до 1000 доларів США кожен. 
З 2010 по 2014 рр, Фундацією Острозьких та її партнерами (іншими фондами, корпораціями та фізичними особами) надано понад 800 мікрогрантів до 1000 дол.США.
До середини 2014 року Ендавмент (недоторканий капітал) Фундації Острозьких становить 686 000 грн.
В 2004 році Глобальний фонд для фондів громад (WINGS) Фундацію  Острозьких  визнала першим Фондом територіальної громади в Україні. 
У 2006 році Фундація Острозьких, номінована у м. Рівному щорічним рейтингом популярності „Гордість міста”  як краща благодійна організація. 
З 2013 року Фундація Острозьких розпочала підтримку економічної діяльності громад та соціального підприємництва, залучаючи до цього процесу українських та іноземних експертів.