спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Чому потрібні бізнес плани для неприбуткових організацій?

14-16 лютого 2013 року представники 20 неприбуткових організацій України за методикою Фундації імені князів-благодійників Острозьких на базі Інституту управління та лідерства УКУ пройшли навчання із залучення фінансування (спонсорингу) та захищали ідеї своїх бізнес-планів.

Більшість громадських і благодійних організацій уникають розмов про надання платних послуг для клієнтів, побоюючись можливих пасток, пов’язаних із оподаткуванням. Однак, ці побоювання часто є марними, бо отримання фінансових компенсацій за надані послуги не є прибутком. Більше того, якщо організація перестане отримувати доходи – надання будь яких послуг чи допомоги бенефіціантам також зможе опинитися під загрозою. Бо якщо нічого вичерпуються ресурси – організація буде змушена або припинити діяльність взагалі, або дбатиме про виживання. За таких умов про якість допомоги вже не йтиметься.

Річний курс навчання, запроваджений ІЛУ УКУ, що підтриманий міжнародними донорами в числі яких Карітас Німеччини, ІСАР «Єднання» (UNITER, USAID), є фактично аналогом МВА, учасниками якого є громадські активісти, працівники громадських і благодійних організацій. Саме тому значна частина навчань присвячена покращенню системи роботи неприбуткових організацій у галузі фандрейзингу; фінансової компетентності; бізнес-плануванню як важливому етапу переходу до соціального підприємництва; соціальному маркетингу й комунікації.

Протягом березня 2013 року голова Ради Фундації Острозьких Руслан Краплич, разом з іншими викладачами консультантами ІЛУ УКУ буде надавати он-лайн консультації щодо вдосконалення бізнес-планів через сайт ІЛУ УКУ.
Сама ж Фундація Острозьких розпочала підготовку нової благодійної програми підтримки соціального підприємництва, що здійснюватиметься у співпраці з громадськими та благодійними організаціями України.