спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Енергозбереження у Здолбунівській районій лікарні

12 лютого 2013 року в приміщенні Здолбунівської районної ради відбувся круглий стіл в рамках проекту «Допомагаємо лікарні», за підтримки Фундації імені князів-благодійників Острозьких та Міжнародного фонду «Відродження».
Іван Зима – головний лікар Здолбунівської ЦРЛ повідомив, що Здолбунівська центральна районна лікарня за минулий рік спожила 425591 кВт електроенергії на суму 476662 грн, з них – 40% на освітлення - на суму 190665 грн., тому існує необхідність обдумати кроки, які сприятимуть економії електроенергії, внаслідок чого забезпечиться економія бюджетних коштів. Першим кроком плануємо замінити 1000 ламп розжарювання на енергозберігаючі, що принесе бажаний ефект економії на суму близько 65000 грн. на рік.
До участі в цій адвокасі - кампанії будуть залучені волонтери, фандрейзери, місцеві ЗМІ та інші громадські організації. Кожен з етапів адвокасі - кампанії буде супроводжуватися публічним звітом про хід її виконання і фінансовим результатом.

Людмила Швайковська – виконавчий директор Волинської обласної громадської організації «Фундація розвитку громад» зазначила, що організація має певний досвід в реалізації подібних проектів в Волинській області, зокрема проект реалізований в м. Берестечко. Даний проект дозволить забезпечити не лише економію значної суми бюджетних коштів на електроенергію, що теж є дуже суттєвим в кризовий період, а й частково вплине на забезпечення прозорості витрачання бюджетних коштів, оскільки проектом заплановано провести публічну кампанію зі збору коштів (в тому числі і самих лампочок) від громади району.
Світлова віддача люмінесцентної лампи в середньому в п'ять разів більше, ніж у лампи накалювання. Для прикладу: світловий потік люмінесцентної лампи 20 Вт приблизно рівняється світловому потоку лампи накалювання 100 Вт. Відповідно енергозберігаючі лампи дозволяють знизити споживання електроенергії приблизно на 80% без втрати звичного рівня освітленості кімнати.
Енергоефективні лампи служать набагато довше за звичайні. Час роботи енергоефективної лампи досягає 10 000 - 13 000 годин, тоді як звичайної лампи розжарювання - близько 750 - 1 000 годин. Цю економію можна перевести у грошову форму. Використання енергозберігаючих ламп в Здолбунівській районній лікарні дозволить зекономити близько 100000 грн. бюджетних коштів, які будуть використані на покращення якості надання медичних послуг.

Руслан Краплич - головний редактор журналу «Вісник Благодійництва», Голова Ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких, підтримав реалізацію проекту в Здолбунівському районі, адже позитивні зміни, які отримаємо в результаті реалізації проекту згуртують громаду міста та району, а також будуть гарним прикладом для наслідування в усіх районах області.

Під час круглого столу висунута «Програма енергоощадності соціальних установ комунальної власності», яка буде обговорена громадськістю району , доповнена та пропонуватиметься для затвердження сесією районної ради.

Контакти: Швайковська Людмила Віталіївна 0502038126 shvaikovska.lyud@mail.ru  

*****

Метою проекту "Допомагаємо лікарні" що реалізується за рахунок коштів, одержаних від Міжнародного Фонду «Відродження» і наданих Фундацією імені князів-благодійників Острозьких в рамках конкурсу малих грантів є: спонукати владу Здолбунівського району та Рівненської області здійснити заходи економії енергоносіїв за рахунок прийняття програм енергоощадності соціальних установ, що забезпечуватиме економію близько 700 000 грн. бюджетних коштів на рік за рахунок обладнання енергозберігаючими лампами до 10 лікарняних закладів Рівненської області.