спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Громада Глинська вчилася розбудовувати село

 21-22 травня в селі Глинськ Рівненської області відбувся тренінг зі стратегічного планування для представників місцевої громади.

Захід був проведений Західноукраїнським центром соціального партнерства в рамках проекту «Активізація сільських громад для вирішення їхніх нагальних проблем», що фінансується Антикризовою гуманітарною програмою Міжнародного фонду «Відродження».

Тренінгом зацікавилися представники сільської ради, будинку культури, дитячого садка та школи. Вони чудово розуміють, що без чіткого плану неможливий ефективний розвиток села та його мешканців, а отже – їхній добробут.

«Як без фундаменту не можна побудувати будинок, так і без стратегічного планування неможливо розбудовувати населений пункт силами громади», - сказала директор будинку культури Оксана Хандрук.

Учасники тренінгу розглянули та навчилися визначати місію громади, аналізувати переваги та недоліки їхнього села, щоб розвинути позитивні сторони та мінімізувати вплив негативних. В ході навчання було намальовано карту «ідеального Глинська», що дозволить в подальшому розробити стратегічний план розвитку соціальних установ населеного пункту. Так, серед питань, які потрібно вирішити, розглядався позитивний досвід жителів однієї з вулиць села щодо вуличного освітлення та ремонту дороги. Завдяки спільній роботі учасників тренінгу вдалося сформулювати модель можливого розвитку села.

* * *

Метою проекту «Активізація сільських громад для вирішення власних проблем», що здійснюється Західноукраїнським центром соціального партнерства за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” є: Протягом дванадцяти місяців активізувати діяльність мешканців двох сіл Здолбунівського району спрямовану на вирішення власних проблем спільними зусиллями, шляхом проведення на базі будинків культури навчання з фандрейзингу та проектному менеджменту не менше 30 мешканців цих сіл, дофінансування діяльності гуртків народної творчості організації благодійних концертів та створення інформаційних центрів у цих клубах.
Детальніше про програму: www.irf.ua.