спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Музеї Києва та Львова покращують фандрейзингові комунікації

26 березня 2012 року у Музеї книги і друкарства України на території Києво-Печерської Лаври музейники та представники благодійних фондів опанували мистецьку практику ведення переговорів у фандрейзингу й отримали консультації з питань залучення фінансування та організації благодійних кампаній від консультанта з розвитку Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслана Краплича. Подія відбулася за сприяння Київської бізнес-школи «Вектор» й Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».

В ході практичних занять та консультацій, працівники музеїв розібралися у мотивах благодійників, філантропів, меценатів, донорів і спонсорів, а також вправлялися у ведені переговорів ними, результатом яких має стати підтримка добрих справ, запланована до здійснення музеями, спільно з благодійними організаціями.

Учасники навчань відзначили цю подію важливою, корисною, і такою, що буде мати продовження й розвиток, який відбуватиметься у партнерстві з владою, бізнесом, громадськими та благодійними організаціями, вітчизняними й міжнародними донорами й ЗМІ, до яких належить журнал «Вісник благодійництва», що започатковує відповідну музейно-мистецьку рубрику.

Валентина Бочковська, директор Музею книги і друкарства України зазначила: «Я вдячна тренерам і, взагалі, всім присутнім. Важливим для мене було відпрацювання на практиці тої інформації, яку було подано в курсі. Отримала «інструментарій», який допоможе в переговорному процесі».

Ігор  Пошивайло, заступник генерального директора Музею  Івана Гончара зауважив: «Люди, які працюють у сфері мистецтва та культури мають зрозуміти, яким важливим є мистецтво переконання. Дуже сподобалася методика тренінгу – складні речі подано просто».

Представник  Благодійного  фонду «Мистецький Арсенал» Тетяна Власюк додала: «Мені дуже сподобалося. Я вбирала кожне слово, як губка. Отримала відповіді на ті питання, які були неясними щодо переговорів. Хочу пройти наступні курси та майстер-класи, які буде проводити Фундація ім. князів-благодійників Острозьких та «Вектор».

Світлана Шакіна, ще один тренер даного курсу, в свою чергу відзначила, що Бізнес-школа «Вектор» й надалі планує сприяти проведенню серії майстер-класів та тренінгів для представників неприбуткових організацій з основ фандрейзингу, залучення фінансування, проектної діяльності та розвитку локальних ресурсів.

Віктор Кушніренко, директор фонду «Підгорецький замок» (Лівів), запропонував провести додаткові навчання для музейних працівників Львівщини. Ця можливість є реальною, оскільки вже 29-30 березня 2012 року на базі Українського Католицького Університету у Львові, відбудеться черговий тренінг та групова консультація з питань залучення фінансування, організована Фундацією Острозьких за підтримки Антикризової гуманітарної програми МФ «Відродження».