спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Органічне землеробство та кооперація - шанс для виживання сільських громад.

Ситуація щодо стану сільських громад відома Фундації імені князів-благодійників Острозьких не з газет. Вже понад 3 роки Фундація Острозьких підтримує діяльність споживчих кооперативів у 4 «неперспективних селех» на Рівненщині, де залишилося 40-70 живих домогосподарств і з працюючих об’єктів лише церква.
Нинішнє населення сіл знаходиться у важкій бідності.
Купівельна спроможність селян катастрофічно знизилася, тоді як ціни продовжують рости на всі товари широкого споживання.
Економічні та соціальні зв’язки між містами і селами розірвані. Більшість товарів і продуктів щоденного споживання у села потрапляють з міських гуртовень.
Завести ж вирощений врожай із присадибних ділянок, селянам не наділеним власним транспортом, добираючись у місто недешевим громадським транспортом, - дорого. Й неокупно, з огляду на відсутність адекватної ціни на сировину.
Сільськогосподарську сировину за безцінь скуповують перекупники.
Пайові землі віддані за мізерну оренду агрохолдингам, які навесні присилають 3 трактори, що за кілька днів розорюють та засівають. І в кінці літа чи восени збирають урожай. Не працевлаштовуючи жодного місцевого селянина.

Чи є шанси змінити ситуацію на краще?

Бідність – є результатом неорганізованості людей вирішувати свої проблеми.

То ж селянам потрібно допомогти організуватися та перейти на органічне землеробство. А також створити кооперативи, які підкажуть які агрокультури з технологією органічного землеробства вирощувати та без зайвих посередників спочатку продаватимуть врожаї переробникам. І згодом влаштують переробку на території сільської громади.
Чому органічне землеробство і скотарство?
Тому, що сировина та продукція органічного виробництва дорожча від загально ринкової сільськогосподарської продукції більш як на 30%.
І тоді як урожай збіжжя та плодово-ягідних культур дає дохід після збору, органічне молоко, яйця, вовна, пір'я, шкіри та м'ясо даватимуть систематичний дохід. За умови налагодження збуту, яким займається кооператив.

Фундація Острозьких пропонує шанс для добробуту сільських громад спільно з Першим Національним Аграрним Кооперативом (ПНАК) та Українським Кооперативним Альянсом.
Так селяни Сарненщини, об’єднавшись у кооператив «Малинівка» готують до посівної 2017 року 20Га землі, урожай якої буде проданий ПНАК за ринковою ціною.