спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Проект «Бібліоміст»

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягнення цілей програми корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США.

Центральна міська бібліотека ім. В. Г. Короленка, Центральна дитяча бібліотека, бібліотеки-філії № 3, 9 і 10 ЦБС м. Рівне, що у лютому поточного року були офіційно оголошені одними із 730 переможців другого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг та використанням доступу до Інтернету програми «Бібліоміст» під час прес-конференції у Національному інформаційному агентстві «Укрінформ», нещодавно отримали комплект комп’ютерного обладнання і підключилися до мережі.

15 листопада 2011 р. об 12:00 год., у приміщенні Центральної дитячої бібліотеки за адресою м. Рівне, вул. Гагаріна, 67 відбулася урочиста церемонія з нагоди відкриття пункту публічного доступу до Інтернету.

У 12:45 год.  відбулася прес-конференція для представників засобів масової інформації  та демонстрація нових бібліотечних послуг, які відтепер безкоштовно доступні громаді.
Проект «Бібліміст» покликаний перетворити публічні бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Це чотирирічна програма, серед основних завдань якої – покращення доступу населення до інформації шляхом обладнання публічних бібліотек технікою; навчання бібліотекарів з метою підвищення якості послуг для відвідувачів; розвиток спроможності бібліотек представляти свої інтереси та отримувати необхідні громаді ресурси; формувати у суспільстві розуміння ключової ролі бібліотек і необхідності їх підтримки.

Протягом 2010 року програма успішно модернізувала більше 200 публічних бібліотек, а у поточному році обладнання отримають ще 730 бібліотечних закладів. До 2013 р. у рамках програми «Бібліоміст»  1600 публічних бібліотек України будуть обладнані комп’ютерами з доступом до Інтернету. До комплексів техніки  входять сканери, принтери, веб-камери та навушники.

На  заході були присутні: міський голова Володимир Хомко, заступник міського голови Галина Кульчинська, заступник директора програми «Бібліоміст» Мумтаза Абдуразакова, заступники начальника управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Роман Гриценюк та Андрій Ткачук; представники партнерських організацій: Рівненської міської організації української спілки ветеранів Афганістану, підліткового клубу «Самоцвіт», клубу східних бойових мистецтв «Снрей», директор обласної дитячої бібліотеки Лариса Лісова.

Вітання по скайпу директора РДОБ  Валентини Ярощук. Включення по скайпу з бібліотеки-філії № 3 (навчально-реабілітаційний центр «Особлива дитина») та з бібліотеки-філії № 9 (представник Товариства польської культури ім. Г. Сенкевича та громадська організація «Молодіжне об’єднання – Зіронька»). Відеофільми про бібліотеки-філії № 3 і 9. Слайд-презентація про ЦБС та «Бібліоміст» заступника директора ЦБС Вікторії Гупалюк.

Розпочала захід директор ЦБС Тамара Недоводієва. Право перерізати символічну стрічку надали міському голові В. Є. Хомку та заступнику директора програми «Бібліоміст» М. Абдуразаковій.