спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Як зберегти чистоту, розвинути культуру і туризм, отримати гроші на передодні Євро 2012?

На ці й інші  питання, 06 вересня 2011 року,  відповідала Фундація імені князів-благодійників Острозьких презентуючи можливість громадським активістам і ЗМІ отримати мікрогранти для здійснення адвокасі-кампаній, спрямованих на місцеве самоврядування й регіональну владу в  рамках проекту «Поділи відповідальність на всіх». Несподіванкою для місцевих ЗМІ стала пропозиція організаторів подавати проекти адвокасі кампаній для журналістів, які добре знають проблеми громад і можуть мобілізувати навколо себе активістів, які досягнуть бажаних позитивних змін.
Частину грантового забезпечення надав Міжнародний фонд «Відродження». Також свій особистий внесок у цей проект робить відомий в Україні громадський діяч Руслан Краплич, який персонально надасть підтримку проектам, які будуть спрямовані на створення чи розвиток соціального підприємництва. Зокрема, Р. Краплич повідомив, що готовий здійснити стартову інвестицію у підприємства інвалідів, чи кооперативи, до яких входитимуть малозабезпечені студенти, навіть учні ПТУ й загальноосвітніх шкіл. Це також можуть бути проекти благоустрою.  Для цього слід підготувати якісний проект чи бізнес-план на суму до 30.000 грн., отримавши необхідні консультації у працівників Фундації Острозьких.
Керівник Фундації імені князів-благодійників Острозьких Віктор Пражмовський розповів, що  до участі в конкурсі запрошуватимуться громадські організації, благодійні фонди, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також ініціативні групи громадян. Ознайомив учасників з умовами конкурсу мікрогрантів, спрямованих на  посилення спроможності територіальних громад Рівненської області в представленні своїх прав та інтересів в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Відповідаючи на питання журналістів Р. Краплич пояснив різницю між поняттями: «Адвокат», який в силу професії, за винагороду, захищає інтереси своїх клієнтів, виходячи з букви Закону, вважаючи Закон останньою інстанцією.«Правозахисник» - на відміну від адвоката може не мати юридичної освіти, але захищаючи права Людини підходить до справи не з точки зору Закону, створеного часто недосконалими людьми і такого, що може бути змінений, а  беручи за основу такі цінності як Правда, Совість, Справедливість. «Адвокасі» - діяльність спрямована на зміну позицій влади у стосунку розподілу благ, якими управляють чиновники. Від так, адвокасі кампанії часто мають чітко визначену мету і спрямовані на «мішені», якими є посадові особи. 
Нагадаємо, що в рамках конкурсу «Поділи відповідальність на всіх», оголошеного Фундацією Острозьких за підтримки МФВ  перевага надаватиметься проектам, які передбачають:
-    Збереження та популяризація культурної та історичної спадщини;
-    Розвиток зеленого туризму та підтримка малого підприємництва;
-    Покращення стану та розвиток житлово-комунального господарства;
-     Посилення туристичного потенціалу регіону в підготовці до «Євро 2012».
Останній термін подання проектів  25 вересня 2011 року.
 За детальнішою інформацією звертайтеся за адресою м. Рівне, вул. Драгоманова, 11, 33028,       
e-mail: pbofrv@gmail.com 
Віктор Пражмовський,
тел.: (0362) 22 10 81, (050) 689-02-49.