спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Яким є майбутнє кооперації на Сарненщині?

03 грудня 2016 року за підтримки Фундації імені князів-благодійників Острозьких та Кооперативного Альянсу у м. Сарни відбулося обговорення можливостей створення кооперативів, які вирішать економічні, екологічні та соціальні проблеми сільських громад, які вважаються безперспективними.

Президент Кооперативного альянсу Зіновій Свереда звернув увагу фермерів та сільськогосподарських виробників на відкриті зростаючі ринки органічних продуктів Європи й Азії, вихід на які може забезпечувати Кооперативний Альянс.

Голова Ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич підтвердив готовність Фундації допомогти із залученням зовнішніх та внутрішніх інвестицій, в тому числі запровадження моделей самоінвестування.

Член Всеукраїнської Ради жінок-фермерок Ірина Павлова поінформувала учасників робочої зустрічі про досвід виробництва органічних продуктів у теплицях і на облогуючи ґрунтах Сарненського району Рівненської області.

У підсумку, учасники робочої зустрічі ухвалили рішення про створення до кінця поточного року кооперативу, що об’єднає фермерів, власників земельних паїв, мешканців сільських громад, що мають від 0,5 Га присадибних ділянок, підприємців Сарненського району та Рівненської області. очікується, що до кооперативу буде залучено не менше 10 Га не використовуваних ораних земель.
Зі свого боку Кооперативний Альянс та Фундація Острозьких звернуться до Першого Національного Аграрного Кооперативу (ПНАК ) з проханням поділитися досвідом, а також отримати поради щодо культур, які можуть бути вирощені та реалізовані членами новоствореного кооперативу.

З січня 2016 року новостворений кооператив за підтримки Фундації Острозьких розробить стратегічний план, за яким діятиме до 2025 року.