спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Якою буде відповідь організованих підприємців на підвищення податків і штрафів?

23 лютого 2017 року голова Ради Директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич взяв участь у конференції «2017-2020. Що очікувати ринку МСБ в Україні та шляхи виживання», організований об’єднанням Бізнес-Асоціацій та Фундації Острозьких «Національна платформа МСБ», під час якої понад 70 лідерів бізнес-асоціацій з 19 регіонів України обговорили ситуацію з віроломними Законами про збільшення податків і штрафів для малого і середнього бізнесу та підприємців, можливості розвитку яких в умовах перманентної економічної кризи та війни, є обмеженими.

За даними проекту «Форбіз» підтриманого Євросоюзом, в Україні станом на 2017 рік діє:
1 910 830 мікропідприємств,
47 555 малих підприємств,
15 510 середніх підприємств,
Які складають 99,8 % усіх підприємницьких структур, 79% зайнятих в роботі громадян, 63% виробленої продукції в межах держави.

В наслідок підняття мінімальної заробітної плати та оподаткування фізичних осіб-підприємців і загрози отримання штрафів, які призведуть до закриття підприємницьких структур за 2 місяці початку 2017 року ліквідувалося понад 300 000 фізичних осіб підприємців, значна частина яких змушена була реєструватися в центрах зайнятості для отримання державних дотацій по безробіттю. Що в свою чергу замість очікуваних державою доходів вона отримує додаткові витрати на субсидії та нові виплати для нової армії безробітних (звільнених працівників, керівників і власників банкрутуючи підприємців і підприємств).

Вимогою до влади Конференції Національної платформи МСБ , яку озвучив Руслан Краплич, є : «Дотримуватися чинних норм законодавства щодо публічного обговорення та узгодження, за 6-9 місяців до нововведень, із Бізнес-Асоціаціями змін до Законодавства, які стосуються Малого та Середнього бізнесу та фізичних осіб підприємців».

Підняття податку і штрафів має посилити контроль влади (Законодавчої, Виконавчої, Судової) та місцевого самоврядування через організацію та проведення заходів змушування до прозорості і підзвітності громадянському суспільству, до якого належать Малий і Середній Бізнес, Фізичні особи Підприємці та їх об’єднання Бізнес-Асоціації.

Виконання цих і багатьох інших вимог Бізнес-Асоціацій формуватиме сучасну культуру стосунків з підприємцями та підприємництва. А також сприятиме реалізації Місії Національної платформи МСБ, якою є: «Формувати в Україні найкращий в Європі бізнес-клімат».