спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Якою стане освіта в Україні?

Травнева пропозиція ректора Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голови постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради Алли Черній щодо об’єднання зусиль заради підвищення якості освіти знайшла активну підтримку в експертному та громадському середовищі.

01 червня 2017 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між рівненськими освітянами та представниками інститутів громадянського суспільства. З нагоди зазначеної події підписанти провели прес-конференцію на тему: «Співпраця Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та інститутів громадянського суспільства».
Участь у заході взяли:
Алла Черній – ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради;
Тетяна Грещук – виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України у Рівненській області;
Руслан Сивий – директор Відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» у Рівненській області;
Руслан Краплич – голова Ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких.
Василь Курилас – консультант з юридичних питань «Офісу реформ» у Рівненській області.
Учасники повідомили, що меморандуми про співпрацю було підписано між Рівненським ОІППО, з однієї сторони, та регіональним відділенням Асоціації міст України у Рівненській області, Відокремленим підрозділом «Центру розвитку місцевого самоврядування», Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, з іншої сторони.
Метою спільної діяльності, закріпленою у Меморандумах, є співпраця та обмін інформацією і досвідом у межах відповідних функцій і повноважень підписантів, здійснення наукової та практичної діяльності у сфері забезпечення належного якісного рівня підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів, належного методичного супроводу педагогічної діяльності, модернізації навчального процесу та управління освітою в умовах децентралізації, впровадження кращих практик неформальної освіти, приведення освіти дорослих у відповідність до потреб ринку праці та кращих європейських зразків на основі рівноправності, взаємної вигоди дотримання загальноприйнятих норм і принципів.

У своєму виступі Руслан Краплич звернув увагу до 3 базових питань, на вирішення яких будуть спрямовані дії партнерства:
• Які завдання та результати мають виконати: сільська школа в об’єднаній територіальній громаді та міська школа? (Так само ліцеї, коледжі та виші різної акредитації й профілю?)
• Якою має бути система управління освітою в умовах глобалізації економіки та старіння населення Європи? (Бо управління здійснюється: людьми, цифрами, інноваціями.)
• Як забезпечити якісні прориви та фінансову життєздатність закладів освіти України, що мають стати найкращими на Континенті?

Як перший крок на виконання підписаного Меморандуму про партнерство, Фундація імені князів-благодійників Острозьких передала бібліотеці Рівненського обласного інституту … працівників освіти посібники зі стратегічного розвитку, фандрейзингу та забезпечення фінансової життєздатності неприбуткових організацій, а також підбірку журналів «Вісник благодійництва», видані Фундацією Острозьких. Надалі Фундація Острозьких надаватиме супровід у створенні та виконанні інноваційних освітніх проектів партнерів за Меморандумом.