спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Профілактика інфекційних захворювань, алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії серед дітей та сільської молоді

Термін реалізації: 19.08.08.-30.11.08
Регіон, охоплений дією проекту: Демидівський район, Рівенської області.
Мета: сформувати у молодого покоління свідому потребу у здоров’ї, необхідність введення здорового способу життя, шляхом тематичних бесід, консультування, семінарів ознайомити дітей та їх батьків з профілактикою небезпечних захворювань, звертати увагу на особисту гігієну та середовище в якому ми живемо.
Цільова група на яку був спрямований даний проект – це діти, молодь Демидівського району, їх батьки (800осіб). Учасниками, а також виконавцями проекту стали психологи навчальних закладів (8), заступники по виховній роботі (10), лікарі та медпрацівники центральної райлікарні (15), методисти райвідділу освіти (5).
Значну участь і допомогу у реалізації проекту надали райдержадміністрація в особі начальника відділу у справах сім’ї та молоді, Ковальчук А.В., заступник голови райдержадміністрації Бондаренко А.М.
В рамках даного проекту серед молоді нашого району, учнів шкіл, вищого професійного училища було проведено лекції, бесіди щодо профілактики небезпечних інфекційних захворювань та пропаганди здорового способу життя.
Перед лекціями було проведено опитування учнів щодо знань про інфекційні захворювання.
В опитуванні взяло участь 560 респондентів з них:
• 27% відповіли на запитання анкети – не знаю;
• 43% змогли відповісти тільки на половину запитань;
• І тільки 16% з опитуваних відповіли правильно на запитання анкети.
Це говорить про недостатню обізнаність підлітків щодо профілактики інфекційних захворювань, особливо туберкульозу, вірусного гепатиту.
Після проведення тематичних бесід, лекцій, консультування проведено моніторинг знань. Дані конкурсів, малюнків “Здоров’я нації – найбільший скарб” показують, що молодь усвідомлює необхідність здорового способу життя.
При опитуванні про небезпечні захворювання вже 35% опитуваних дали правильну відповідь, що на 19% покращило результати.
Про необхідність даного проекту відмічають батьки, вчителі, лікарі, які активно допомагали у проведенні заходів. Після закінчення терміну реалізації проекту всі учасники будуть продовжувати просвітницьку роботу серед молоді у створеній “Школі здоров’я”.
Труднощі в реалізації проекту виникали в тому, що не було профінансовано транспортні витрати, а в бюджетних коштах району вони теж не заплановані, тому важко було організувати зустріч у віддалених селах. Організовувалася зустріч за власні кошти ініціативної групи та керівника проекту. Також труднощі виникали у зв’язку з тим що немає комп’ютерної техніки.
Труднощі виникли із виготовленням наочної агітації, бо поліграфічні послуги в районі не надавалися, а ці послуги надаються за 98 км. Що теж потребувало затрат часу та коштів тому проект просили продовжити до 30.11.08.

Керівник проекту
Андрій Кардаш