спробувати інший розмір шрифту: 60% 70% 80% 90%
Фундація імені князів-благодійників Острозьких
Увійти | Зареєструватися

Звіт за діяльність Фундації Острозьких в 2008 році

Рік 2008 був для Фундації імені князів-благодійників Острозьких дуже продуктивним. Понад 200 публікацій у місцевих, регіональних, національних, електронних і міжнародних ЗМІ висвітлювали наші скромні здобутки, котрими наш місцевий фонд може поділитися з іншими регіональними доброчинними установами.
До слова про публікації, у цьому році Фундація Острозьких підготувала до друку 2 книги, корисні для неприбуткових організацій і бізнесу. А також, спільно з нашим партнером Інститутом успішних громад, здійснила 4 випуски журналу „Вісник благодійництва”, який став незалежною платформою для професійного обговорення різноманітних підходів і проявів благодійництва, соціальної корпоративної відповідальності, соціального підприємництва, місцевого та регіонального розвитку, соціального інвестування та фандрейзингу.
Журнал „Вісник благодійництва”, не зважаючи на невеликі тиражі та свою „юність” (всього рік діяльності) став досить популярним серед корпоративних і приватних благодійних фондів, а ті, кого називають українськими олігархами розповідають про свої мотиви благодійництва і роботу заснованих ними фондів.
Щоб розширити дистрибуцію (цільову аудиторію читачів) Фундація Острозьких уклала угоду з компанією ”Профконсалт”, яка бере на себе пошук рекламодавців і реалізацію журналу, а на то місць видаватиме його починаючи з 2009 року.
Важливим кроком для розуміння бізнесу було опитування, проведене в Рівному, Луцьку та Запоріжжі на предмет ставлення підприємців до благодійництва, організоване Фундацією Острозьких. Результатом цього опитування стала не лише просвіта бізнес-лідерів, але й вироблення нових пропозицій з боку благодійних інституцій. У названих містах реалізована серія навчань (4 тренінги) для бізнесу з соціальної корпоративної відповідальності. А згодом, 6 тренінгів були проведені для неприбуткових організацій, які мають перейти на взаємовигідне партнерство з підприємцями, за допомогою спонсорських пакетів та пропозицій соціального підприємництва.
Цього року, вперше нами було організовано створення іменної благодійної програми. Успішний та відомий у м. Рівне шеф-кухар Сергій Холодов щорічно вкладатиме у свою благодійну програму по 1000 грн., а через 5-10 років, коли кошти капіталізуються, з доходів (відсотків по депозиту) Фундація Острозьких адмініструватиме стипендіальну програму для талановитих студентів-кухарів.
Ця подія (знаменита своєю першістю) стала наслідком проведеного благодійного майстер-класу, проведеного у ресторані „Фараон” зіркою кулінарного мистецтва, автором понад 50 книг з кулінарії, головою Гільдії Шеф-кухарів Росії та керівником Санки Петербурзької Школи шеф-кухарів Іллі Лазерсона. Який всі отримані кошти від майстер-класу передав Фундації Острозьких для допомоги другу свого дитинства, який нині перебуває у важкому стані здоров’я і мешкає у Рівному.
Значно розширила свою діяльність благодійна програма „Фонд соціальної дії”, що реалізується за допомогою Західноукраїнського центру соціального партнерства, в рамках якої було проведено навчання волонтерів, розроблено презентаційні плакати, брошури та електронну візитку, а також виготовлено кілька тисяч самокопіюючих бланків заяв, які заповняють для подальшого внесення благодійних пожертв працівники трудових колективів. До складу програми протягом року входило 11 неприбуткових соціально орієнтованих організацій і ще 2 очікують на їх прийняття.
І хоча, протягом кількох місяців громадяни перерахували зі своїх заробітних плат всього кілька тисяч гривень, Програмний комітет ухвалив рішення про розподіл отриманих пожертв і продовження презентацій благодійної програми серед трудових колективів, а також введення додаткових дій із залучення фінансування від громадян Рівного та міжнародних донорів і бізнесу, що належить реалізувати у 2009 році.
Немало важливим фактором успіху Фундації Острозьких є систематичний збір пожертв у скарбнички, встановлені в понад 50 магазинах, церквах, кав’ярнях, ресторанах й інших сервісних і публічних установах.
Особливу вдячність за допомогу в цій діяльності висловлюємо п. Володимиру Бесарабу, який щорічно вдосконалює моделі скарбничок і постачає, а також, у разі потреби, здійснює їх ремонт безкоштовно.
Протягом цілого року на прохання Рівненського факультету Державної Академії керівних кадрів культури і мистецтва Фундація Острозьких провадила навчання з основ менеджменту і стратегічного планування, соціального маркетингу та розширення зв’язків з громадськістю, бізнес-планування та спонсорських пакетів, що має допомогти трансформуватися закладам культури в осередки громадської активності.
Окрім цього, напрацьована база навчальних матеріалів дає можливість видати окрему збірку успішних практик і продовжити навчання у Бізнес-школі лідерства та менеджменту, яка стане окремою освітньою програмою Фундації Острозьких, яка діятиме на базі РФ ДАКККіМ, що відповідає стратегії обох установ.
Однією із найуспішніших благодійних програм Фундації Острозьких залишається програма мікрогрантів для реалізації громадських ініціатив.
Цього річ, окрім Фонду Стефана Батора, цю програму дофінансували місцеві бізнес-корпорації: РЗВА-Електрик, що входить до Високовольтного Союзу, Страхова компанія „Універсальна”, ПП „Вік-Експо”. Разом з членами Ради директорів Фундації Острозьких, розгляд проектів і малих планів дій, здійснювався представниками названих бізнес-інституцій. Такий підхід, а також систематичний інформаційний супровід проектів, які реалізуються, з боку наших інформаційних спонсорів Видавничого дому „ОГО”, „Рівненської газети” і телеканалу „Рівне 1” (який зняв фільм про доброчинну роботу Фундації Острозьких), дозволяє розраховувати, що у майбутньому доля бізнес-партнерів Фундації Острозьких у наданні мікрогрантів громадам регіону – зростатиме.
Разом з цим, за результатами Форуму соціального інвестування, який був вперше проведений у Рівному (аналогічний форум за консультаційної підтримки Фундації Острозьких відбувся і у Львові) нами прийнято рішення про зміни у стратегії надання грантів і перехід до підтримки соціального підприємництва й соціального інвестування, що спричиняє більш глибокі зміни у громадах у напрямку сталого розвитку.
Одним із кроків, що має допомогти у реалізації нової стратегії є утворення Центру (а згодом мережі центрів) соціального інвестування та громадської активності, що консолідуватиме зусилля місцевих громад, влади і бізнесу, а також неприбуткових соціальних інституцій, включно з міжнародними донорами і програмами технічної підтримки для України.
На відміну від ресурсних центрів, які вичерпали свою місію, ЦСІГА спрямовуватимуть свої зусилля на створення стратегічних планів дій і залучення ресурсів для їх реалізації за участі громад. При цьому моделі самоінвестування матимуть преференцію перед залученням зовнішніх дотацій , що підвищуватиме їх життєздатність.
Півроку тривала підготовка регіонального конкурсу „Благодійник року 2008”. Під час фінальної імпрези якого було нагороджено бурштиновими серцями та відповідними бурштиновими панно 7 номінантів: фізичних осіб та бізнес-корпорацій.
Завдяки 10 інформаційним 5 фінансовим спонсорам, а також пожертвам громадян, які отримали запрошення на участь у фінальному дійстві з церемонією нагородження переможців конкурсу, „Благодійник року 2008”став практично самоокупним заходом.
Майже 2 роки Фундація Острозьких, за підтримки центру „Правюс”, добивалася справедливості у господарських судах, щоб відстояти своє інтелектуальне право, пов’язане з реалізацією благодійної програми „Система соціального дисконту”, на яку отримане спеціальне авторське Свідоцтво № 19077. І лише у листопаді Ухвалою Вищого господарського суду, котрий 2-чі розглядав справу - справедливість було встановлено й „інтелектуальні пірати” мають повернути заборговані Фундації Острозьких кілька десятків тисяч гривень.
Цей факт дає підстави Фундації Острозьких поновити дію благодійної програми соціальних знижок на товари і послуги для громадян, з урахуванням допущених у 2004-2005 році помилок.
Завершуючи передмову про основні досягнення, про частину який детальніше йтиметься у цій книзі, що є звітом про діяльність Фундації імені князів-благодійників Острозьких у 2008 році, хочу висловити велику вдячність волонтерам і працівникам фонду, а також членам Ради директорів, завдяки чиїм зусиллям ми змогли отримати перемоги та оминути перешкоди розвитку.
Дякую, названим вище бізнес-корпораціям і неприбутковим організаціям за партнерство, яке продовжуватиметься і надалі. А також міжнародним донорським організаціям, що підтримували нашу працю за проектами: Фонду імені Чарльза С. Мотта, Міжнародному Фонду „Відродження”, Фонду імені Стефана Батора, WINGS Глобальному Фонду для Фондів Громад, мережі громадської дії UCAN.
Як і попереднього року Фундація Острозьким, сподіваємося, залишатиметься членом Українського форуму благодійників і активно діятиме в рамках Глобального договору ООН (з соціальної корпоративної відповідальності), що не лише покладає на нас велику відповідальність, але дає можливості отримати позитивний досвід і поділитися власним із тими, хто цього потребує.

З повагою та щирою вдячністю за співпрацю,

Голова Ради директорів
Фундації імені князів-благодійників Острозьких
Співредактор журналу
„Вісник благодійництва”

Руслан Краплич

 

Завантажити файл: